Mikko Harjula

Myyntipäällikkö
Puh. 050 4347 030
mikko.harjula@miilux.fi

Hannu Rantasuo

Myynti
Puh. 044 7713 695
hannu.rantasuo@miilux.fi

Juha Huttunen

Myynti
Puh. 044 7713 694
juha.huttunen@miilux.fi

Mikko Lehtonen

Myynti, Etelä-Suomi ja Itä-Suomi
Puh. 050 3430 542
mikko.lehtonen@miilux.fi

Arto Vilenius

Myynti
Puh. 050 5529 911
arto.vilenius@miilux.fi

Turo Tuominen

Myynti, Etelä-Suomi ja Länsi-Suomi
Puh. 044 5428 227
turo.tuominen@miilux.fi

Harri Hutka ”Hemmi”

Projektipäällikkö
Myynti, Pohjois-Suomi
Puh. 050 4302 873
harri.hutka@miilux.fi

Olli Mattila

Myynti- ja tuotantojohtaja
Puh. 044 7713 693
olli.mattila@miilux.fi

Miilux VIENTI

Juho Mattila

Kehitysjohtaja
Vientimyynti
Puh. 010 5856 392
juho.mattila@miilux.fi

Veikko Kyllönen

Vientijohtaja, Miilux Protection
Puh. 040 7738 562
veikko.kyllonen@miilux.fi

Airi Maliniemi

Myyntipäällikkö, suojausteräkset
Puh. 040 5291 594
airi.maliniemi@miilux.fi

Jouko Karhu

Myyntipäällikkö, suojausteräkset
Puh. 050 417 7689
jouko.karhu@miilux.fi

Niko Leinonen

Myyntipäällikkö, vienti
Puh. 040 7730 413
niko.leinonen@miilux.fi

Timo Sipilä

Tutkimus-, kehitys- ja laatupäällikkö
Puh. 010 5856 388
timo.sipila@miilux.fi

Miilux – Teräspalvelukeskus
Miilux Oy
Ruonankatu 1, 92100 RAAHE, FINLAND
Tel +358 10 5856 000

Toimittajayhteistyö on mennyt hyvin ja palvelu on ollut aina sujuvaa. Toimitusajat ovat pysyneet sovitussa ja kiiretapauksissa toimittaja on pyrkinyt löytämään nopeimman mahdollisen ratkaisun.

Mikko Poikonen, Spare Parts Coordinator, Tana Oy

Uudessa kauhassa on erittäin hyvä muotoilu ja sitä kautta erinomainen täyttöaste. Nyt Komatsun lava täyttyy 5–6 kauhallisella. Kierto nopeutui. Kun toistoja on vähemmän, niin tehokkuus kasvaa eli tonneja litralla siirtyy enemmän. Konepörssi, Olli Päiviö, 12/2019

Timo Koiranen, Jarkan Maansiirto Oy

Miilux on toimittanut meidän kaikkiin murskaimiin kulutusosat. Sellaisella varmuudella ja nopeudella, ettei meillä ole edes ollut tarvetta miettiä muita vaihtoehtoja. Miiluxin paras puoli on nopea reagointi jos jotain odottamatonta sattuu. Europörssi, 8/2014

Ville Jaara, Suomen Hyötymurskaus Oy

Aiemmin kauhojen osat saattoivat haljeta hitsauskohdistaan, varsinkin jos pihalla oli pakkasta. Halkeiluun perustavat ongelmat häipyivät sen jälkeen kun käyttöön tuli Miiluxin karkaistuista teräslevyistä tehdyt kauhojen huulilevyt. Kauhaosien vaihtelut loppuivat siihen.

Jorma Olkkola, Sandvik

Kauhat tunkeutuvat kasaan paremmin kuin ennen. Kiire on pienempi ja huolehdittavia asioita on monta vähemmän. Parasta on, että kaupan päälle säästää vielä tuhansia euroja rahaa.”

Marko Seppälä, Suomen Kivisora Oy

Turvallisuus, laatu ja ympäristö

Yrityksemme toiminnan ja tuotteen laatua johdamme ISO 9001:2015 (laatu), ISO 3834-2:2005 (hitsaus), ISO 14001:2015 (ympäristö) ja ISO 45001:2018 (työterveys ja turvallisuus) -standardeihin perustuvan sertifioidun toimintajärjestelmän sekä johdon asettamien tavoitteiden avulla.